Czekoladki reklamowe – jak je zrobić?

Czekoladki reklamowe
Czekoladki reklamowe

Czekoladki doskonale sprawdzają się w roli upominku reklamowego dla klientów. Taki produkt wykorzystać można na wiele różnych sposobów – wręczając w czasie imprez branżowych takich, jak targi konferencję czy przesyłając do kontrahentów z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy Walentynek. Wyroby tego typu dostępne są w wielu różnych wersjach różniących się od siebie kształtem, smakiem czy wielkością. Pokusić można się także o samodzielne ich przygotowanie. Jakie składniki będą do tego celu potrzebne? Podpowiadamy!Czekoladki reklamowe przygotować można na bazie gorzkiej i mlecznej czekolady, 100 gram śmietanki 30% oraz wiórków kokosowych. Śmietankę doprowadzamy do wrzenia w rondelku, zdejmujemy z kuchenki i dodajemy uprzednio posiekaną gorzką czekoladę. Mieszamy do rozpuszczenia, dodajemy wiórki kokosowe, wstawiamy do lodówki do ostygnięcia i ponownie ubijamy. Następnie ścianki silikonowych foremek obtaczamy w czekoladzie przy pomocy wykałaczki i wstawiamy do zamrażarki do zastygnięcia. Kolejny etap to przełożenie masy do środka i uzupełnienie nadzieniem niemalże do samych brzegów. Ponownie wkładamy je do zamrażarki na kilka minut i wyrównujemy foremki mleczną czekoladą.

Nieco zmodyfikowany przepis na czekoladki reklamowe zakłada wykorzystanie do ich przygotowania mlecznej oraz gorzkiej czekolady, 50 gram śmietanki 30% oraz wiórków kokosowych. Pierwszy etap do doprowadzenie śmietanki do wrzenia w rondelku, zdjęcie, dodanie posiekanej gorzkiej czekolady, mieszanie do rozpuszczenia, ubicie, wstawienie do lodówki do wystygnięcia i ponowne ubicie. Następnie wyciskamy czekoladki rękawem na papier lub wkładamy masę w silikonowe foremki i wstawiamy na około 10 minut do zamrażarki. Następnie delikatnie wyjmujemy z foremek, moczymy w rozpuszczonej czekoladzie, delikatnie obtaczamy w wiórkach kokosowych i zostawiamy w zamrażarce do zastygnięcia.

Aby Czekoladki reklamowe prezentowały się efektownie, zadbać należy o odpowiednie ich opakowanie. Umieścić można na nim nazwę firmy, jej logo, slogan reklamowy czy ciekawą, przykuwającą wzrok grafikę.