Strony www posiadają prawa autorskie

Strony www
Strony www

Jeśli zamierzamy tworzyć Strony www w sieci internetowej, powinniśmy zapoznać się z pewnymi wymogami prawnymi. Dzięki temu zawsze będziemy działali zgodnie z występującym prawem, a nasze Strony www będą tego świetnym dowodem. Po pierwsze należy pamiętać o tym, że nie mamy prawa plagiatować treści, szablonów, grafiki, która pojawia się na innych stronach internetowych. Do takich treści są przygotowane odpowiednie prawa autorskie. I my powinniśmy się do nich całkowicie zastosować. Jeśli chcielibyśmy jednak pewne rzeczy wykorzystać, można porozumieć się z autorem i uzyskać pozwolenie. Zapewne będzie ono możliwe, jeśli pokryjemy pewne koszty z tym związane.

Po drugie warto jest wziąć pod uwagę pewne serwisy internetowe, które umożliwiają nam zakupienie grafiki, szablonów. Jednak my nie jesteśmy później uprawnieni do ich dalszej sprzedaży. Dana treść jest tylko do naszego użytku, więc należałoby tego dobrze przestrzegać. Jest to szczególnie ważne wtedy, jeśli nasze Strony www zwracają uwagę na Twórcę, od imienia i nazwiska. Wtedy przy niestosowaniu się do pewnych przepisów, moglibyśmy ponieść poważne konsekwencje.

O wiele lepiej będzie zastosować się do tego, na co wskazuje polskie prawo. Jeśli jednak czasami nie wiemy, czy mamy prawo coś zastosować, warto jest zadbać pytanie prawnikowi. Pojawiają się jeszcze prawnicze portale i Strony www. Na nich można przedstawiać swoje zapytania, także związane z tworzeniem, budowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych. Na pewno administratorzy tych stron będą mogli udzielić nam fachowych odpowiedzi.

Na pewno nie powinniśmy działać na własną rękę, myśląc że nic się nam nie stanie. W przypadku prowadzenia działalności takie zachowanie byłoby niedopuszczalne. Przecież strona firmowa prezentuje pewną markę, a zarazem działa na rynku gospodarczym. Nie chcemy się sądzić z autorami pewnych treści, którzy mogliby uzyskać od nas dość wysokie odszkodowanie. O wiele lepiej zakupić prawo do takich treści bądź zdecydować się na ich samodzielne wykonanie.